Zabiegi na twarz w salonie kosmetycznym – podstawowe rodzaje

Nieważne czy w grę wchodzi pielęgnacja twarzy kobiecej czy męskiej, nastoletniej czy dojrzałej, z problemami dermatologicznymi czy bez. Zawsze warto zatroszczyć się o właściwe oczyszczenie buzi po to, aby móc pochwalić się estetyczną cerą bez szpecących urodę niedoskonałości. Na szczęście w dzisiejszej kosmetyce jest szeroki zakres rozmaitych możliwości, które pozwalają na to, aby poddawać się systematycznie coraz to nowszym zabiegom z zakresu kosmetologii twarzy. O tym, jakie są na chwilę obecną najbardziej ciekawe i chętnie wybierane zabiegi napiszemy więcej w tekście poniżej.

Fale ultradźwiękowe

Ten rodzaj zabiegu kosmetycznego jest stosowany stosunkowo niedługo w kosmetyce ogólnej i coraz częściej zaczyna być zaliczany do wysokiej jakości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jest stosowany w połączeniu z peelingiem, zwłaszcza kawitacyjnym. Wykonuje się go przy użyciu specjalistycznego sprzętu, a dokładniej tak zwanej szpatułki czy też skin cleanera, w który wyposażone są renomowane salony kosmetyczne. W ten sposób dochodzi do gruntownego oczyszczania skóry. Jest to nie tylko zabieg relaksacyjnych, zupełnie bezbolesny, wręcz przyjemny, ale także w pewnych kwestiach zdrowotny. Dzięki kawitacji możliwe jest zlikwidowanie wszelkich warstw martwego naskórka. To powoduje usunięcie zanieczyszczeń. Poza tym, warto także pamiętać o tym, że peelingi w połączeniu z opisywanymi tu falami ultradźwiękowymi powoduje stymulowanie mikrokrążenia. Wytwarzają się dodatkowej ilości kolagenu oraz elastyny. Komórki skóry są zatem bardzo mocno pobudzone do intensywniejszej niż zazwyczaj pracy. Należy nadmienić, że peeling kawitacyjny plus fale ultradźwiękowe, w porównaniu z wszelkimi innymi zabiegami kosmetycznymi na twarz, nie jest zbyt inwazyjny. W zasadzie to nie ma tego żadnych skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie – buzia zaraz po wykonaniu zabiegu nie jest czerwona, ale ładnie zmatowiona. Dodatkowo musimy także wyszczególnić szereg innych pozytywów wynikających z regularnego robienia wskazanego tu zabiegu. Jest to doskonałe, ale zarazem bardzo delikatne i niegroźne dla skóry, leczenie trądziku pospolitego. Jest to też dobry sposób na przebarwienia oraz spłycenie drobnych zmarszczek. Dodatkowo peeling tego typu wykonywany jest też na inne partie ciała i wówczas mowa o likwidacji cellulitisu. Ultradźwięki są świetne zwłaszcza dla kobiet ze zmęczoną cerą, która jest szara i niebłyszcząca z powodu palenia tytoniu. Rewelacyjne działanie peelingu kawitacyjnego i ultradźwięków doceniono nie tylko w kontekście pielęgnacji skóry twarzy, ale także i troszczenia się o znakomitą kondycji całego ciała. Nie ma w tym przypadku żadnego ograniczenia wiekowego. Jedynymi przeciwwskazaniami jest zbytnia wrażliwość czy tez infekcje bądź rany skórne które uniemożliwiają przejeżdżanie po buzi szpatułką. Nie jest to także dobry wariant zabiegu przy osteoporozie, noszeniu aparatu ortodontycznego, stanach nowotworowych, niewydolności krążenia, rozruszniku serca oraz tym podobnych schorzeniach. Skóra jest bowiem wprowadzana w mikro drgania. Rośnie wtedy jej ciśnienie oraz temperatura. Emitowane są na nawilżonej cerze ultradźwięki.

Metoda Ulthera

Nieco bardziej nowoczesnym zabiegiem na twarz oraz bardziej inwazyjnym jest zabieg liftingu bezskalpelowego zwany metodą Ulthera. Jest to technika liftingu, która jest wykonywana przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Polega na zastosowaniu specjalistycznych urządzeń, na tyle rozwiniętych technologicznie, że wyraźne zmiany w kondycji skóry są bardzo widoczne bez konieczności przeprowadzania operacji chirurgicznych. Dodajmy na wstępie, że jest to zabieg bardzo bezpieczny – tak dla skóry twarzy jak i całego organizmu. Jest to sposób między innymi na pobudzenie tkanek miękkich do działania. Przywraca młodość oraz połyskliwość cery. Buzia staje się odżywiona i pełna energii, promieniejąca i jędrna. Dodatkowo skóra jest elastyczna. Generalnie konkrety jakie uzyskujemy za sprawą zabiegu tu charakteryzowanego to modelowanie kształtu twarzy, podnoszenie opadniętych powiek poprzez redukcję nadmiernej ilości tkanki skórnej znad górnej powieki, zmniejszanie fałd nosowo-wargowych, spłycanie zmarszczek, przywracanie sprężystości skóry, podnoszenie opadniętych kącików ust, zwiększenie jędrności oraz wiotkości podbródka i policzków. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Skóra jest nawilżona oraz odżywiona. Przyspieszone jest gojenie się ran. Generalnie cały mechanizm polega na wykorzystaniu systemu ultrasonografii. W ten sposób wnika się w tkankę podskórną oraz sprawdza  w ogóle jaki jest stan skóry. Następnie kierowana jest energia fal ultradźwiękowych na konkretne partie twarzy, stosując przy tym indywidualnie dobraną głębokość oraz stosowne natężenie tychże fal. W znaczącym stopniu wpływa to na obkurczenie się skóry oraz zwiększa w konsekwencji estetykę twarzy. Wyraźne efekty są widoczne nawet po jednej sesji. Systematycznie robione zabiegi pozwalają na uzyskanie naprawdę długotrwałych rezultatów. Zazwyczaj zabieg jest wykonywany w przedziale czasowym wynoszącym od 20 do 90 minut. W trakcie pacjenci odczuwają delikatny ból, ci mniej wrażliwi określają to jako dyskomfort. Eksperci są zdania, że metoda Ulthera jest nieinwazyjna oraz bezpieczna. Ponadto nie ma po niej żadnych powikłań. Co więcej polecana jest w przypadku każdego, kto chce poprawić kondycję swojej twarzy na długi czas, bez konieczności podkładania się pod skalpel.

Mikrodermabrazja

Ta metoda jest jedną z najczęściej wybieranych metod poprawy estetyki buzi. Równie chętnie korzystają z niej kobiety co i mężczyźni. Pozwala na to, aby szybko i bezboleśnie złuszczyć naskórek. Proces łuszczenia przeprowadzany jest warstwa po warstwie, aż osiągniemy ładną i delikatną nową skórkę. Do zabiegu stosowane jest specjalne urządzenie, które wyposażone zostało w głowice pokryte mikrokryształkami diamentu. To właśnie te głowice dokonują wyżej wspomnianego ścierania. Nie pozostawia mikrodermabrazja żadnych blizn, a skóra nie jest pokryta przebarwieniami. Metoda jest w pełni bezpieczna. Nie wywoływane są nawet żadne skutki uboczne. Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu pacjent może tylko mieć lekko czerwoną twarz, ale ta czerwień zanika pod wpływem nałożenia kremu czy nawet wyjścia poza gabinet kosmetyczny i zmiany temperatury powietrza. Mikrodermabrazja pozwala na odmłodzenie ludzkiej skóry, skuteczną walkę z trądzikiem oraz likwidowanie skórek powstałych przez wysuszenie po nadmiernym opalaniu się na słońcu. Ponadto jest to zabieg odżywczy i pielęgnacyjny.

Mikrodermabrazja jest dostępna w rozmaitych odmianach, z czego najpopularniejsze rodzaje to proszkowa, tlenowa i diamentowa. I tak sposób proszkowy przyda się w przypadku osób z problemami dotyczącymi przesuszonej skóry. Diamentowa natomiast jest dobra dla tych, którzy borykają się z trądzikiem, z kolei tlenowa jest dla alergików i osób ze skłonnościami do pękania naczynek i pojawiania się nieestetycznych pajączków. Metoda tlenowa polega na użyciu tlenu w połączeniu z fizjologiczną solą. Jest to znakomity wariant dla osób z zanieczyszczonymi porami. Mikrodermabrazja nie jest trudna ani skomplikowana do przeprowadzenia, trzeba tylko być ostrożnym, aby nie zedrzeć za dużej warstwy naskórka. Musi być ścierana równomiernie oraz dokładnie. Przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest opryszczka, ropne wypryski, infekcje skórne czy rany, problemy skórne wywołane działaniem rozmaitych grzybów i tym podobne  przypadki.