SPA – doskonały sposób na kobiecy prezent

Szukając odpowiedniego upominku dla kobiety, bardzo często wertujemy katalogi z odzieżą czy tez akcesoriami garderobianymi bądź biżuterią. Oczywiście takie praktyczne prezenty są bardzo dobre, bowiem są trwałe, jednak na specjalne okazje z pewnością świetnym wyborem okażą się vouchery do spa.

Poleniuchować w relaksacyjnej aurze uwielbia każda dama. Tym bardziej jest to rozkoszne, jeżeli ktoś coś przy nas robi – przy włosach, twarzy czy plecach. Wyjazd do spa jest zatem idealnym rozwiązaniem, aby pogodzić błogie lenistwo z chwilą prawdziwego odprężenia i zadbania o swoją urodę. Obecnie można wyszukać szereg przeróżnych ośrodków spa, które działają na krajowym rynku. Niestety jednak patrząc na stawki cenowe widniejące w ofercie tych placówek, często rezygnujemy z pomysłu sponsorowania komuś takiego wypadku. Nawet w luksusowych miejscach wysokie ceny nie powinny nas zniechęcać. Coraz częściej ośrodki tego typu idą na rękę klientom, umożliwiając im naprawdę szeroki wachlarz wyboru. Wcale nie jesteśmy zmuszeni do tego, aby inwestować od razu w pełny pakiet usług i kilkudniowy pobyt. Równie dobrze możemy się ograniczyć do zakupu i opłacenia vouchera na pojedynczy zabieg – będzie dużo bardziej ekonomicznie, ale też znacznie praktyczniej. Przykładowo jeżeli wiemy że nasza żona, córka czy koleżanka lubi manicure, zasponsorujmy jej voucher upoważniający do odebrania darmowego zabiegu właśnie tego typu. Wtedy unikniemy także swego rodzaju niezręczności – kupując cały pakiet zabiegów, nie mamy żadnej pewności czy osoba obdarowywana z serii relaksacyjnych usług w ogóle skorzysta. Przeciwwskazania mogą być w tym zakresie różne – na przykład zdrowotne albo indywidualne upodobania a raczej ich brak. Nie każdy lubi jak się go dotyka, więc ciężko, aby zmusić taką osobę do poddania się masażowi. Ponadto na masaż nie powinny się wybierać osoby z chorym kręgosłupem czy schorzeniami stawów bądź mięśni. Jeszcze inna sprawa to zabiegi na twarz – wykupując mikrodermabrazję nie wiemy czy skóra jubilatki nadaje się w ogóle na tego typu zabieg. Dlatego też zamiast inwestować w kosmetyczkę, lepiej jest opłacić voucher do spa. To, że wręczymy komuś taki bon na zaledwie jeden z całej serii przeróżnych zabiegów nie oznacza wcale że po kilkudziesięciominutowym relaksie i dbaniu o swą urodę obdarowana naszym upominkiem wróci do domu. W takich ośrodkach spa z reguły każdy klient, nieważne czy ten korzystający z wielu zabiegów z oferty czy z zaledwie jednego, może zupełnie bezpłatnie korzystać ze strefy wellness. Co to takiego?

Strefa wellness to nic innego jak kompleks ośrodka spa, który posiada wszelkiego typu urządzenia i pomieszczenia oraz miejsca stworzone do rekreacji i relaksacji zarazem. W takich strefach znajduje się przeważnie zawsze duży basen, w którym można popływać, pobrodzić, a nawet skorzystać z atrakcji typowych dla parków rozrywki wodnej – biczów czy masaży. Nie tylko jest to sposób na chwilowe odprężenie, ale też forma spędzania wolnego czasu w towarzystwie grupy znajomych oraz metoda na poprawę nie tyle samego samopoczucia co również i kondycji fizycznej. Takie masaże wodne mają działanie w pewnym sensie rehabilitacyjne. W strefach wellness bardzo często znajdują się także sauny – suche i parowe czyli wilgotne. Wchodząc do takiego pomieszczenia najlepiej być w samym ręczniku, ze zwilżonym tuż wcześniej ciałem bądź w przypadku pań w stroju kąpielowym. Siadamy zawsze na ręczniku, zostawiamy na zewnątrz klapki, dobrze jest spiąć sobie włosy oraz zdjąć wszelkiego typu akcesoria biżuteryjne, które mogłyby się nagrzać pod wpływem gorących mas powietrza. Pamiętajmy, że taka sauna jest miejscem z którego korzysta się masowo, dlatego też dbajmy o higienę. Do stref wellness zalicza się też sale relaksacyjne do wyciszenia, w których można w półcieniu poleżeć na wygodnych leżakach i wsłuchiwać się w śpiew ptaków. Jeszcze czymś innym są komory czy groty solne oraz specjalne ścieżki pokryte kamieniami, które na poszczególnych odcinkach mają na przemian gorącą i zimną wodę. Taki zabieg ma pozwolić na poprawę krążenia. Szczególnie polecanym miejscem relaksu w ośrodkach spa okazują się także wanny z hydromasażami i jacuzzi w których można posiedzieć godzinami.

Jak zatem widać inwestując nawet w symboliczny upominek w postaci vouchera na jeden zabieg, możemy sprawić komuś dzień pełen relaksu i odprężenia. Wystarczy tylko upewnić się czy aby na pewno ten ośrodek w którym chcemy nabyć nasz bon posiada opcję bezpłatnego korzystania ze strefy urodowej.